JAK TO VLASTNĚ BYLO - Vladimír Vytiska - kontrabas
starosta@unetice.cz


   Můj vztah k hudbě ve spojení s divadlem se začal formovat již v ranném mládí, kdy jsem s kytarovým triem svých spolužáků děsil lektorky Osvětové besedy v Kostelci nad Černými lesy při tradičních přehrávkách svižnými country songy, které jsme pro zvýšení dramatického efektu zakončovali střelbou z revolveru na kapsle.
   Na kontrabas jsem začal hrát několik dnů poté, co jsem nedokázal uspokojivě odpovědět na dotaz mých spolužáků z žižkovské umělecko-průmyslové školy, zda neznám nějakého basistu.
   Na Vysoké škole ekonomické jsem již jako kontrabasista a student LŠU ve Voršilské ulici v Praze působil ve dvou souborech na zcela opačných pólech tehdejšího hudebního spektra. Hrál jsem totiž v komorním orchestru výše zmíněné školy, ale také v undergroundové skupině Mimořádné sdružení Míchačky betonu, která vlastní repertoár důsledně prokládala mícháním písku s cementem přímo na podiu.
   Tato rozpolcenost byla po skončení školy zcela logicky zakončena ročním působením ve sboru Vojenského uměleckého souboru v Táboře. Poté jsem konečně dostal rozum a rok nato jsem začal hrát se skupinou Nerez.


1982-1992 člen skupiny Nerez
1988-1992 studium na konzervatoři J.Ježka - kontrabas
1992-1995 Pouťový promenádní orchestr
1995-2000 skupina Snake Eaters (s Bradley Strattonem)
1996-2001 studiová i koncertní spolupráce se Světlanou Nálepkovou
1998-2000 účinkování v Dejvickém divadle - hudba ke hře BAAL (spolu s J.Šlupkou Svěrákem)
od 1997 režisér, dramaturg a autor hudby pro sdružení DivOch v Úněticích
od 1994 divadlo SKLEP

 David NollJiří Podzimek